تلفن تماس امیر کبیر - ۰۲۱۷۵۹۰۵۰۰۰

پرواز مستقیم چیست؟

در اینجا می خواهیم درباره پرواز مستقیم و مزایا آن و اینکه کدام شرکت های هواپیمایی اینگونه پروازها را اجرا میکنند اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

این مقاله درمورد ایران شهر تهران میباشد

با داشتن اطلاعاتی درباره پرواز های مستقیم یا همان Direct Flight و مزایا آن و اینکه شامل کدام مسیر ها ی پروازی می شود می توانید در هنگام خرید بلیط پرواز و تور خود انتخاب دقیق تر و بهتری داشته باشید.

به چه پروازی مستقیم گفته می شود؟

پرواز مستقیم (Direct Flight) پروازی است که از مبدأ تا مقصد نهایی را با یک شرکت هواپیمایی ، یک شماره پرواز و یک هواپیما انجام می شود و مسافران را بین این دو نقطه جا بجا می کند. این قبیل پروازها یا بدون توقف (NON-STOP) و یا در یک یا چند نقطه میانی که از قبل برنامه ریزی شده است توقف دارند که ممکن است در این توقف میانی بعضی مسافران پیاده و بعضی سوار شوند و یا توقف برای بازرسی فنی و انجام تعمیرات یا سوخت‌گیری بدون پیاده یا سوار شدن مسافران باشد. اگر در طول مسیر، تغییری در شماره پرواز و یا شرکت هواپیمای و یا هواپیما پدید آید آنگاه به آن پرواز پیوندی یا کانکشنی یا Connecting Flight گفته می‌شود.

مزایا

پرواز های مستقیم همواره تقاضای زیادی از طرف مسافران داشته است چرا که

 • صرفه جویی در وقت و کاهش مدت زمان انتظار مسافران در فرودگاه ها
 • صرفه جویی در هزینه
 • را به دنبال دارد در نتیجه طبیعی است که گزینه اول برای انتخاب قرارگیرند.

  مسیر پروازی

  به مسیری که مسافران بین مبدا و مقصد در طول مدت زمان پرواز خود طی می کنند که متناسب با طول مسیرمدت زمان سفر تعیین می شود . حال آنکه اگر پرواز به صورت مستقیم انجام شود این مدت زمان پرواز کاهش یافته و مسافران می توانند زمان بیشتری از سفر خود را در مقصد بگذرانند . بر طبق آمار مسیر های پروازی استانبول و آنتالیا و دبی پرتردد ترین مسیرها در بین ایرانیان می باشد که با انواع مختلف شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی انجام می شود.

  شرکت های هواپیمایی

  که مسئول جا به جایی مسافران در مسیر مشخص و برنامه ریزی الزامات آن می باشند که از جمله آنها می توان به شرکت هواپیمایی ماهان ، ایران ایر ، قشم ایر و ....به عنوان شرکت های هواپیمایی داخلی و شرکت هواپیمایی اطلس گلوبال ، امارات ، ترکیش ،...به عنوان شرکت های هواپیمایی خارجی نام برد. در میان شرکت هواپیمایی ماهان و شرکت هواپیمایی اطلس گلوبال با داشتن پرواز های مستقیم بدون توقف در مسیر های استانبول ، آنتالیا و دبی از معتبر ترین و بهترین شرکت های هواپیمایی محسوب می شوند.

  امیرکبیر سیر

  آژانس امیر کبیر سیر به عنوان چارتر کننده اصلی پرواز ماهان در مسیر تهران به دبی و پرواز اطلس گلوبال در مسیر تهران به آنتالیا و استانبول آماده خدمت رسانی بهتر و راحت تر به هم وطنان عزیز می باشد.

  نویسنده : فریبا فرقانی

  جهت تهیه تور, بلیط و هتل تهران در ایران با امیر کبیر021759050 تماس بگیرید

  مقاله پرواز مستقیم چیست؟ را با دوستان و مسافران خود به اشتراک بگذارید

  facebook Twitter Google+ LinkedIn Telegram

  تور های لحظه آخری

  آفر تور های لحظه آخری و ارزان امروز
  تور استانبول 3 * 1780000 تومان 02175905724
  تور بالی 3 * 6730000 تومان 02175905724
  تور آنتالیا پروازاطلس گلوبال 4 * 2650000 تومان 02175905724
  تور آنتالیا 4 * 2650000 تومان 02175905724

  اطلاعات گردشگری

  شرکت خدمات مسافرتی‌ امیر کبیر، ارائه دهنده و مجری تور‌های مسافرتی‌ خارجی‌، پرواز، هتل و اخذ ویزا شینگن به صورت تضمینی. 02175905809

  تهران سعادت آباد بالاتر از میدان کاج عبقری دوم بلوار بهزاد شمالی مجتمع تندیس طبقه 1 واحد 7

  فیسبوک امیرکبیر اینستاگرام امیرکبیر تلگرام امیرکبیر تویتر امیرکبیر یوتیوب امیرکبیر لینکدین امیرکبیر گوگل پلاس امیرکبیر